Kod 45.”Władza jako Dominacja, Synergia lub Komunia”.7-13 Czerwiec.

Kod 45 nazywa się „Zbieranie się i jest związany z energią współpracy, przywództwa oraz zbierania społeczności. Dotyczy umiejętności łączenia ludzi oraz dążenia do wspólnego celu. Kod 45 wskazuje na to, że umiejętność łączenia ludzi oraz zdolność do budowania społeczności są kluczowe dla osobistego rozwoju i realizacji celów grupowych, a także dla tworzenia pozytywnej atmosfery współpracy.

Kluczowe cechy Kodu 45:

Zbieranie ludzi: Osoby z aktywnym Kodem 45 mają naturalną zdolność do przyciągania innych i tworzenia zgranych grup. Cechuje je umiejętność integracji różnych osobowości i talentów w celu osiągnięcia wspólnych celów.

Przywództwo i autorytet: Ten Kod odnosi się do przywództwa, które opiera się na charyzmie i umiejętności inspiracji innych. Osoby z tym Kodem często odgrywają rolę liderów, którzy potrafią skupić energię grupy wokół wspólnej wizji.

Współpraca i integracja: Kod 45 podkreśla znaczenie współpracy i harmonii w grupie. Osoby te często są mediatorami, którzy potrafią rozwiązywać konflikty i tworzyć zharmonizowane relacje między członkami zespołu.

Pytanie tego Kodu: Kod 45 jest częścią Centrum Gardła i jak wszystkie Kody tego Centrum dotyczy kreacji, ekspresji, manifestacji, tworzenia i komunikacji. Kod 45 reprezentuje głos naszego „życia materialnego”. Osoby reprezentujące Kod 45 zadają pytanie „Mam, czy nie mam ?”.

Rola Kodu 45 w Kanale 45-21

Kod 45 tworzy „Kanał Gromadzenia się” lub „Kanał Pieniędzy” (45-21) razem z Kodem 21 (w Centrum Serca/Ego) . W tym Kanale, Kod 45 odgrywa kluczową rolę w przywództwie i organizowaniu zasobów w grupie. Jego energia sprzyja tworzeniu silnych więzi społecznych, umożliwiając zbieranie ludzi wokół wspólnego celu oraz inspirowanie ich do działania na rzecz wspólnego dobra. Kanał Pieniędzy będący częścią Obwodu Grupowego, którego tematem przewodnim jest wspieranie innych.

W I Ching 45. hexagram nosi nazwę „Gromadzenie się”. Symbolizuje on jedność, współpracę i wspólne cele, podkreślając znaczenie kolektywu w dążeniu do osiągnięć. Hexagram ten wskazuje, że siła grupy leży w zjednoczeniu ludzi o różnych talentach i umiejętnościach, co prowadzi do większych sukcesów i harmonii w działaniu.

Na poziomie fizjologicznym Kod ten związany jest z Tarczycą.

W I-Ching Kod 45 nazywa się „ Gromadzenie się”. Symbolizuje mechanizm, w jaki sposób rodzi się grupa, oraz jak w grupie kształtuje się władza oraz dystrybucja zasobów. Kod 45 symbolizuje naturalne przywództwo i autorytet. Osoby posiadające tę energię są rozpoznawane jako liderzy, którzy łatwo wpływają na innych. Osoby te decydują o alokacji zasobów i są mocno związane ze swoją grupą. Będąc pod wpływem Cienia, dbają przede wszystkich o siebie i o swoją rodzinę. Żyjąc w energii Darów, ludzie Ci dbają o to, by nie zabrakło zasobów dla wszystkich. Są sprawiedliwi, prawi, uczą innych i inspirują do edukacji, pracy i postępu.

Linie Kodu 45

Linie Kodu 45 dodają różnorodność i głębię do sposobu, w jaki osoby z tym Kodem realizują swoje role przywódcze i zarządcze. Od badania podstaw przywództwa, przez naturalne talenty przywódcze, eksperymentowanie, praktyczność, wizję, aż po nauczanie innych – każda linia wnosi unikalne cechy, które wpływają na to, jak dana osoba zarządza zasobami i przewodzi społeczności.

Oto opis linii Kodu 45:

Linia 1 – Odkrywca : Osoby z tą linią mają naturalną zdolność do badania fundamentów władzy i przywództwa. Są skoncentrowane na zrozumieniu, co leży u podstaw skutecznego zarządzania zasobami. Często dążą do zrozumienia reguł i struktur, które rządzą społecznością lub grupą, aby móc je później stosować lub modyfikować. Ich siła leży w głębokim badaniu i zrozumieniu zasad, które rządzą zarządzaniem i przywództwem.

Linia 2: Naturalny Przywódca : Ta linia wprowadza naturalną zdolność do przyjmowania roli lidera bez formalnego przygotowania czy wysiłku. Osoby z tą linią często są postrzegane jako urodzeni przywódcy, którzy intuicyjnie wiedzą, jak kierować innymi i zarządzać zasobami. Ich zdolności przywódcze są często widoczne bez potrzeby ich formalnego potwierdzania, co sprawia, że są oni często wybierani do kierowania grupami.

Linia 3: Eksperymentator: Osoby z tą linią często uczą się zarządzania i przywództwa poprzez doświadczenia, które mogą obejmować zarówno sukcesy, jak i porażki. Ich droga do stania się skutecznymi liderami często wiąże się z eksperymentowaniem i próbami różnych podejść do zarządzania. Są skłonni do testowania granic i odkrywania, co działa, a co nie w kontekście przywództwa i zarządzania zasobami.

Linia 4: Pragmatyk : Linia Pragmatyka koncentruje się na praktycznym zastosowaniu władzy i przywództwa. Osoby z tą linią są zorientowane na działanie i skupiają się na tym, aby ich zarządzanie było efektywne i przynosiło realne rezultaty. Ich przywództwo opiera się na solidnych, sprawdzonych metodach, które przynoszą korzyści społeczności. Są oni w stanie skutecznie łączyć teorię z praktyką, co czyni ich wysoce efektywnymi liderami.

Linia 5: Wizjoner: Osoby z tą linią mają zdolność do widzenia większego obrazu i wytyczania kierunków dla społeczności, którą zarządzają. Ich przywództwo opiera się na zdolności do tworzenia wizji przyszłości i inspirowania innych do podążania za nią. Mogą mieć naturalny talent do przewidywania trendów i inicjowania zmian, które przynoszą długoterminowe korzyści grupie. Są często postrzegani jako liderzy, którzy mają zdolność do transformowania rzeczywistości poprzez swoją wizję.

Linia 6: Nauczyciel :Linia Nauczyciela w koncentruje się na dzieleniu się wiedzą i mądrością zdobytą przez doświadczenie w zarządzaniu i przywództwie. Osoby z tą linią często pełnią rolę mentorów lub przewodników, ucząc innych, jak skutecznie zarządzać zasobami i prowadzić społeczność. Ich przywództwo opiera się na mądrości i perspektywie zdobytej na przestrzeni czasu, co czyni ich wysoce szanowanymi liderami i nauczycielami.

Kod 45 prowadzi nas od Cienia Dominacji poprzez Dar Synergii po Mistrzostwo (Shddi) Komunii.

CIEŃ 45 – DOMINACJA

Życie w poczuciu braku i walki o przetrwanie:

Cień Dominacji odnosi się do głębokiego, zakorzenionego w naszej psychice, wzorca hierarchicznego myślenia i działania. Cień ten ma źródło w naszej prehistorii, gdy pojedyncze jednostki zaczęły tworzyć rodziny, grupy, plemiona, bo tylko tworzenie struktury dawało szansę przetrwać w obliczu zagrożeń płynących z zewnątrz. Grupa była silniejsza niż pojedynczy człowiek, mogła się obronić przed wrogiem, miała lepsze szanse by zdobyć pożywienie, ochronić potomstwo itp.

Napędem do tworzenia się grup był lęk o przetrwanie. Z niego też zrodziła się hierarchia i dominacja silniejszych nad słabszymi. Z lęku 'urodził się” podział na ważniejszych i mniej ważnych. Z tego też lęku zrodziło się rozumienie życia, świata i ludzi,.. nie na zasadzie holistycznego połączonego organizmu, gdzie każdy element jest równie ważny, ale rozumienie świata na zasadzie dominacji. Silniejszy ważniejszy niż słabszy, kobieta słabsza od mężczyzny, wódz plemienia ważniejszy niż reszta grupy itp. Życie to nieustająca walka o przetrwanie i zasoby, których zawsze jest za mało dla wszystkich. Narzędziem do realizacji tej walki od zawsze były pieniądze i żywność. Kto je kontrolował, miał władzę nad innymi. Takie podejście zbudowało wiarę, że umysł, logika, zimna kalkulacja stały się ważniejsze od uczuć, emocji, empatii i „serca”.

Mimo, że od czasów struktur plemiennych minęło setki lat, mimo, że nasza cywilizacja bardzo się rozwinęła i mogłaby funkcjonować już bez hierarchii, wciąż opiera się jednak na paradygmacie braku i walki o przetrwanie, a władza i najbogatsi kontrolują zasoby, żywność, pieniądze i to co najważniejsze, to jest dostęp do informacji, który polega na takiej manipulacji ludźmi, by utrzymać status quo. By ci, co są uprzywilejowani mieli jeszcze więcej, kosztem reszty społeczeństwa.

Jak się objawia Cień Dominacji.

Cień Dominacji utrzymuje to, że niektórzy ludzie są niejako „zaprogramowani” albo do tworzenia hierarchii i walki o władzę albo do podporządkowywania się władzy. Od dawna wiadomo, że Ziemia jest w stanie wyżywić wszystkich, że wszyscy moglibyśmy żyć w dostatku, że nierówność prowadzi do rewolucji i wojen. Powszechnie występujący lęk przed brakiem zasobów nadal jednak dominuje, a zaufanie do ludzi jest ograniczone głównie do więzów rodzinnych.

W dzisiejszym świecie, Cień Dominacji i niezdrowej konkurencji jest obecny we wszystkich sfera życia. Rodziny, szkoły,biznes, polityka, arena międzynarodowa… Wszystko bazuje na władzy, hierarchii i dominacji.

Dominacja i utrzymanie władzy są kluczowe dla utrzymania „porządku” i funkcjonowania „systemu”. W polityce i na scenie międzynarodowej, boimy się np, że bez siły i dominacji USA, czy Unii, .. Europa i Świat pogrąży się w wojnach i chaosie. Prawie każda firma ma swoją czytelną strukturę i hierarchię. Uważa się, że kobiety powinny zarabiać mniej od mężczyzn. Hierarchiczne kościoły, gdzie władza jest w rękach mężczyzn, którzy narzucają wiernym, to w co mają wierzyć. Społeczeństwa, gdzie kobiety nie mają równych praw,…Przykładów można mnożyć dziesiątki..

Reaktywna natura Cienia Dominacji objawia się u ludzi dążących do władzy i tłamszących innych, aby utrzymać swoją pozycję. Z kolei represyjna natura tego Cienia objawia się u ludzi, którzy podporządkowują się autorytetom, unikając konfliktów z obawy przed konsekwencjami.

Dominacja Umysłu nad Sercem i nad ciałem.

Cały nasz dzisiejszy paradygmat funkcjonowania człowieka w świecie opera się na starej kartezjańskiej zasadzie „myślę więc jestem”. Nasz umysł stawiany jest na najwyższym miejscu. Co prawda wszystkie nasze cywilizacyjne sukcesy wywodzą się z takiego myślenia, co niewątpliwie wprowadziło ludzkość w okres nieprawdopodobnego rozwoju. Ceną jednak postawienia umysł, intelektu, inteligencji na najwyższym miejscu jest zepchnięta w Cień naszych serc. Mówi się, że każda nasza decyzja winna być przemyślana, przeanalizowana itp. a tymczasem zapominamy o naszym sercu, naszych prawdziwych marzeniach, nie tych stworzonych przez globalne trendy, marketingu i promocji ale tych tkwiących w naszych sercach… Hierarchia, gdzie na szczycie jest umysł, logika i intelekt, spychając nasze serce w tło, jest Cieniem, który stoi za naszym poczuciem niespełnienia, jest rzeczywistym źródłem depresji i przyczyną cierpieniem.

Pytania do kontemplacji

Kiedy decydowałem o czymś istotnym w swoim życiu „głową” odrzucając to co mówiło mi serce?

Czy słyszę co mi podpowiada moje serce?

Czy tworzę przestrzeń w swoim wypełnionym obowiązkami życiu na to, by usłyszeć, co moje serce chciało by do mnie powiedzieć? O jakich potrzebach i marzeniach mi przypomnieć?

Jakie lęki związane z przetrwaniem wpływają na moje decyzje i zachowanie w relacjach z innymi ludźmi? W jaki sposób lęk przed brakiem zasobów kształtuje moje działania i wybory?

Jakie mam przekonania dotyczące władzy, sukcesu i przetrwania, jak wpływają na moje ż wpływają na moje życie i decyzje życiowe?

Jak mogę zacząć żyć bardziej z myślą o wspólnocie, a mniej o własnym przetrwaniu? Jakie konkretne kroki mogę podjąć, aby skupić się na wspólnym dobru, a nie tylko na swoich własnych potrzebach?

Jakie korzyści i straty wynikają z mojego uczestnictwa w hierarchicznym systemie?

Czy w mojej pracy lub działalności zawodowej dostrzegam mechanizmy dominacji? Jak się w nich odnajduję?

W jaki sposób struktura mojej pracy wpływa na moje relacje z innymi i jakie role w niej przyjmuje?

Jakie są moje najgłębsze obawy związane z utratą statusu lub pozycji? Co mnie najbardziej przeraża w kontekście utraty władzy lub autorytetu.

Jak mogę zacząć budować bardziej egalitarną i wspierającą społeczność wokół siebie?  Jakie działania mogę podjąć, aby promować równość i wsparcie w swojej społeczności.

Ostatecznie system oparty na lęku jest skazany na upadek. Jako ludzkość znajdujemy się w okresie przejściowym, gdzie stare hierarchie powoli tracą znaczenie. Przełamanie tego wzorca wymaga odwagi i gotowości do zmiany sposobu myślenia i działania, aby stworzyć nowy system, w którym szanowane są jednostki, w którym władcy i liderzy przestaną być socjopatami dążącymi do władzy dla zaspokojenia własnych lub grupy, lub państwa chorych ambicji, a staną się liderami, dla których dobrostan jednostek i środowiska będzie najważniejszy.

Jedynym sposobem na wyjście z tej sytuacji jest podjęcie ryzyka i zerwanie wzorców, tak aby stworzyć nowy system, w którym każdy  człowiek jest szanowany. Odpowiedzią na tę sytuację jest Dar 45-ty Synergii, gdyż daje  potencjał do współpracy i harmonii, który może być realizowany, gdy ludzie wyzwolą się spod wpływu 45-tego Cienia i zbudują bardziej sprawiedliwe społeczeństwo oparte na współpracy i szacunku dla innych.

DAR 45 – SYNERIA

Żyję i ufam światu i ludziom.

Żyjąc z tym Darem mamy zaufanie do świata i do ludzi. Wierzymy, że wystarczy zasobów dla wszystkich, że niezależnie od okoliczności poradzimy sobie. Dajemy z siebie to co mamy najlepsze i ludzie, których spotykamy działają podobnie, też dzielą się swoimi Darami z nami. Nie zostaniemy oszukani przez innych. Tak powstaje Synergia, gdzie 1+1=3 a nie 2.

Dar Synergii zmienia cały system funkcjonowania świata. Przekształca obecne, działające na bazie hierarchii, struktury i dominacji modele działania rodzin, przedsiębiorstw, organizacji i  społeczeństw. 45-ty Dar, opiera się na idei współpracy i równowagi między każdym człowiekiem a grupowym celem i wynikającym z niego działaniem. Dar ten uwzględnia interesy wszystkich członków grupy, stawia na rozproszenie odpowiedzialności i decyzji na wszystkich poziomach. Nie ma już władzy narzucającej zdanie wszystkim, ale jest pole na konsensus i współpracę. Takie podejście nie narzuca, nie wyklucza, ale wzmacnia poszczególne grupy i jednostki. W przeciwieństwie do Hierarchii i Dominacji, gdzie władza i informacje przemieszczają się od góry na dół, Synergia działa na zasadzie poziomego przepływu informacji, co jest bardziej efektywnym podejściem.

 Synergia w rodzinach. Dar Synergii promuje równowagę życia rodzinnego i zawodowego. Stawia na takie zajęcia, które są źródłem satysfakcji i zadowolenia, i wymiany między ludźmi w oparciu o zaufanie. Takie podejście bardziej integruje życie zawodowe i rodzicielskie, zamiast oddzielać je od siebie, co jest obecnie dominującym modelem.

Synergia w biznesie, Dar Synergii zachęca do budowania jak najbardziej płaskich struktur zarządzania, do tworzenia elastycznych grup zadaniowych, do empowermentu pracowników, do swobodnego przepływu informacji i decyzji. To oczywiście wymaga od liderów biznesowych ryzyka przekazania części swojej władzy i kontroli, ale takie podejście przyniesie znaczne korzyści w dłuższej perspektywie.

Poziom Globalny: Na poziomie międzynarodowych Dar Synergii może zmienić obecny system finansowy na bardziej zrównoważony, nie oparty na dążeniu do maksymalizacji zysku ale na uwzględnieniu interesów wszystkich stron. To może pomóc w wyeliminowaniu biedy i głodu na świecie. Dzięki Synergii zasoby i surowce mogą być lepiej wykorzystane, co przyniesie ogromne korzyści ogółowi społeczeństwa i ludzkości.

Ogólnie rzecz biorąc, Dar Synergii to koncepcja, która zachęca do zmiany myślenia i podejścia w kierunku współpracy, równowagi i efektywności we wszelkich dziedzinach życia, przyczyniając się do tworzenia bardziej zintegrowanych i wspierających społeczeństw i biznesów.

Turkusowe Organizacje w biznesie

Turkusowe organizacje to nowoczesne formy zarządzania, funkcjonujące w świecie, choć ciągle jeszcze niestety rzadko spotykane. Koncentrują się na holistycznym podejściu do pracy i relacji w firmie. Charakteryzują się brakiem hierarchii, co oznacza, że wszyscy pracownicy mają równy wpływ na decyzje i funkcjonowanie organizacji. W takich organizacjach kładzie się nacisk na samoorganizację, zaufanie, transparentność oraz pełne zaangażowanie pracowników. Celem turkusowych organizacji jest tworzenie środowiska pracy, w którym ludzie mogą realizować swoje pasje i talenty, współpracując w duchu partnerstwa i wzajemnego szacunku. W efekcie, takie podejście prowadzi do większej innowacyjności, lepszej komunikacji i wyższej satysfakcji pracowników.

MISTRZOSTWO (SHIDDI) 45 – KOMUNIA

Daję z siebie to co najlepsze i nie oczekuję od nikogo nic w zamian.

Siddhi Komunii jest stanem wyższej świadomości, który symbolizuje głębokie połączenie między ludźmi i transcendentną naturą życia. Siddhi Komunia wskazuje, że to ludzie są prawdziwą wartością, a pieniądz to tylko środek komunikacji, który odzwierciedla naszą wibrację. Siddhi Komunia reprezentuje zakończenie roli dominacji, hierarchii i roli pieniędzy. To moment, w którym ludzie przestają kontrolować życie przez pryzmat przetrwania, pieniędzy, zasobów materialnych. Pieniądze przestaną być źródłem lęku i narzędziem kontroli świata. Siddhi Komunia, to nie tylko zrozumienie roli pieniędzy, ale także ujawnienie ludzkiej jedności i połączenie między jednostką, rodziną a wspólnotą.

To transcendencja Hierarchii i Synergii, gdzie ludzkość działa jako jedna harmonijna rodzina. Nie ma już władzy, dominacji, hierarchii, gdzie pieniądze i jedzenie przestają odgrywać dominującą rolę, a ludzkość ewoluuje na wyższe poziomy świadomości. To zapowiedź zmiany paradygmatu społecznego, w którym ludzie przestają być niewolnikami pieniędzy i pożywienia a stają się współtwórcami harmonijnej wspólnoty.

Osoby działające pod wpływem tego Shiddi dają z siebie wszystko co mają najlepsze, dzielą się swoimi Darami i nie oczekując nic w zamian. Dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami, zasobami materialnymi, pomagają innym. Działają z chęci uczestniczenia we wspólnocie i dzielenia się z innymi. Odczuwają radość i satysfakcje, gdy ktoś przyjmie od nich ich Dar. Nie odczuwają lęku, że im zabraknie. Wierzą, że świat ma tyle zasobów, że nie zabraknie dla nikogo.  

Bretarianizm

Bretarianizm to styl życia, w którym ludzie mogą przetrwać bez jedzenia, a nawet zdarza się że bez picia, czerpiąc energię jedynie z powietrza, światła słonecznego oraz duchowych praktyk. Jednym z najbardziej znanych bretarian jest Michael Werner, chemik ze Szwajcarii, autor książki „Życie Światłem” (niem. „Leben durch Licht”). Bardzo ją polecam… 

Werner od 2001 roku praktykuje bretarianizm, jeśli je to tylko minimalne ilości np. odrobina owoców, próbując potraw podczas rodzinnych obiadów itp. Nie je, a jednocześnie prowadzi tzw. „normalne życie”. Rodzina, żona, dzieci, praca, spacery, gra w tenisa, wykłady i wspieranie innych w ich procesach przejścia na breTarianizm.

Do eksperymentu skusiła go ciekawość naukowca oraz problemy zdrowotne wynikające głównie z nadwagi. W swojej książce opisuje dokładnie przebieg „przejścia” oraz odpowiada na liczne pytania dotyczące samego fenomenu bretarianizmu. Przytacza również przykłady innych osób, które poddały się eksperymentowi transformacji. Opisane osoby zdecydowały się na eksperyment przejścia, choć wynik był różny. Niektórym się udało, inni wrócili do jedzenia. 

W Indiach, jednym z najbardziej znanych bretarian jest Prahlad Jani, jogin, który przez ponad 70 lat nie spożywał ani jedzenia, ani picia, żyjąc jedynie dzięki energii słonecznej i duchowym praktykom.

Theresa Neumann (1898-1962) była niemiecką mistyczką katolicką i stygmatyczką. Neumann  przez wiele lat żyła wyłącznie dzięki Świętej Eucharystii. Jej przypadek przyciągnął zarówno oddanych wyznawców, jak i krytycznych sceptyków. Kościół katolicki oficjalnie nie uznał jej w żadnej szczególnej roli poza uznaniem zjawisk, które miały miejsce za jej życia. Była poddawana rozlicznym badaniom i testom, potwierdzającym jej bretarianizm.

Polecam również film na Youtube „Na początku było światło”. Bardzo ciekawy, właściwie jedyny warty polecenia. Obiektywnie przedstawiony temat, zarówno od strony znany przypadków ludzi jak i naukowych opinii na temat tego fenomenu.  (https://www.youtube.com/watch?v=OiNvtS3MSc0).

Temat jest pasjonujący, może kiedyś opiszę go szerzej, włączając w to moje własne z nim doświadczenie. U mnie czas bez spożywania posiłków trwał 4 miesiące i stąd też wierzę, że bretarianizm nie jest wymysłem, ale rzeczywiście jest możliwy. Pod wieloma jednak względami jest bardzo trudny, nawet nie do samego rozpoczęcia,  ale utrzymania się w nim, gdy większość interakcji rodzinnych, społecznych, kulturalnych itp. ma bardzo silny nacisk na wspólne spożywanie posiłków, ich przygotowywanie, celebrowanie itp.

To, że Teresa Neumann odżywiała się komunią jest jakby symbolicznym potwierdzeniem tego, czym jest bretarianizm. Shiddi Komunia, najwyższa forma pożywienia, symbol chrześcijańskiej komunii, poświęcenia się dla dobra innych. Jak każde Shiddi, nie da się go „wymusić” lub wytrenować . To jest jak nagroda, za  prace nad Cieniami, za dzielenie się z innymi swoimi Darami.

Shiddi Komunia – Św. Gral 

Shiddi, czyli mistrzostwo, są dla nas właśnie świętym Gralem. Podobnie jak w micie o Gralu, odnaleźć Grala można tylko wtedy, gdy się zada właściwe pytanie – nie „Co ja chcę od Grala?”, ale „Co ja mogę zrobić dla Grala?”.  

Co mogę zrobić dla dobra innych? To jest pytanie św. Grala…

Shiddi Komunii, tak jak inne Shiddi potwierdzają, że człowiek ma o wiele większy potencjał, niż nam się wydaje, potrzeba jednak jeszcze trochę czasu…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *