Kod 35.”Głód Przygody”. 1-7 Czerwiec.

W I-Ching Kod 35 nazywa się „ Postęp” i symbolizuje mechanizm, w jaki sposób rodzi się postęp na poziomie indywidualnym i zbiorowym. Kod 35 jest częścią Centrum Gardła (w kierunku Centrum Emocji i jak wszystkie Kody tego Centrum dotyczy kreacji, ekspresji, manifestacji i tworzenia. Na poziomie fizjologicznym związany jest z Tarczycą a dodatkowo odpowiada za produkcję aminokwasu tryptofoanu. Tryptofoan zaś jest budulcem serotoniny, która to bezpośrednio odpowiada , za nasze odczucia związane ze spełnieniem i zadowoleniem. Stąd też Kod 35 ma wielkie znaczenie w naszym poczuciu satysfakcji i dobrostanu w życiu.

Kod 35 określa energię, która wywołuje w nas potrzebę zmian. Określa też czas (ten tydzień), jako bardzo korzystny do podejmowania działań w kierunku zmian i zdobywania nowych doświadczeń.

Osoby, które reprezentują Kod 35 ciągle próbują różnych nowych rzeczy w życiu. Chcą stale zdobywać nowe  doświadczenia i nowe umiejętności. Są prawie ciągle gotowe próbować czegoś nowego, często nawet nie myśląc o konsekwencjach. Ich pragnienie zmiany jest zaspokojone na krótki czas,… dopóki nie pojawi się kolejna potrzeba nowego doświadczenia. Osoby te mają również rozmaite talenty w różnych dziedzinach i nudzą się, gdy „nic się nie dzieje”.

Kod 16 prowadzi nas od Cienia Głodu, poprzez Dar Przygody do Shiddi Bezgraniczności.

Cień Głód odnosi się do wrodzonego i nieustannie odczuwanego przez nas Głodu. Na poziomie częstotliwości Cienia, Głód ten prowadzi do chronicznego uczucia braku sytości i spełnienia. Sprawia, że nieustannie szukamy zewnętrznych bodźców. Dotyczy to wszystkich aspektów życia. Głód pożywienia, miłości, relacji, przygód, ekscytacji, przyjemności, pieniędzy, seksu, władzy, uznania, sławy, znalezienia celu w życiu, spełnienia… Każdy może napisać swoją własną listę…

Na poziomie częstotliwości Cienia, 35-ty Kod zamiast kierować nas ku wewnętrznej eksploracji i ku samopoznaniu i poznania rzeczywistej natury swojego Głodu, skupia całą naszą energię i uwagę na „świecie  zewnętrznym”. Pokazuje, czego nam brakuje by poczuć dobrostan, szczęście i spełnienie? …Ale,  …czy, jest coś złego w takich odczuciach? Dlaczego zatem to jest Cień? Odpowiedź tkwi w zaburzonej równowadze…

Cień 35 Głód, jak wszystko, ma stronę pozytywną i negatywną. Pozytywna przynosi nam rozwój i nowe doświadczenia i umiejętności. Głód „pcha” nas do poznawania świata, do nowych znajomości, do podróży, do nowych doświadczeń itp. To też przynosi nam postęp naukowy, techniczny i cywilizacyjny. Negatywna strona pokazuje jednak, że to wszystko odbywa się kosztem naszego wewnętrznego rozwoju. Przez skupienie się na świecie zewnętrznym,  jesteśmy często nim przytłoczeni i nie mamy czasu, siły i energii by zagłębić się w siebie, w swoje prawdziwe potrzeby, np. płynące z serca marzenia i aspiracje. Przebodźcowanie, nadmiar informacji, wiedzy, relacjami itp. Mamy dostęp do wszystkiego co się dzieje w świecie, w każdej dziedzinie…  

W kontekście represyjnym, Głód przejawia się jako poczucie nudy, gdzie tłumimy swoje pragnienia, co prowadzi do życia pozbawionego witalności i przygód. Głód ten bardzo często wywołuje potrzebę zaspokojenia go jedzeniem. Prowadzi to do wszelkiego rodzaju zaburzeń odżywiania, emocjonalnego spożywania posiłków itp. Jak w tych czasach najprościej zaspokoić wewnętrzny Głód np. miłości, celu i spełnienia? Wystarczy pójść do lodówki, zjeść coś, najlepiej słodkiego, dodać sobie w ten sposób trochę serotoniny by,… nie czuć płynącego z wnętrza bólu. Mechanizm doskonale znany milionom ludzi na Ziemi, niestety…

Z kolei w reaktywnej formie, Głód objawia się jako mania, gdzie nieustannie szukamy nowych bodźców, które mają „zagłuszyć ziejącą z naszego wnętrza pustkę”,…co kończy się niespełnieniem i niemożnością osiągnięcia trwałego, głębokiego zaangażowania.

Próbujemy zaspokoić Głód „na zewnątrz”. Jednak same „zewnętrzne środki” nigdy nie wystarczą, prowadzą tylko do rozczarowania, uzależnień i obwiniania innych,.. i coraz większego poczucia wewnętrznej pustki.

Potrzeba Równowagi.

Rozwiązaniem problemu Cienia Głodu jest zrozumienie i akceptacja tego Cienia a co za tym idzie, zbudowanie równowagi między prawdziwymi potrzebami, wewnętrznego Głodu wynikającego z potrzeb serca, z poczucia związku z najbliższymi, z zapewniania sobie czasu i środków na życie itp. a tzw. resztą potrzeb. Znalezienie tej równowagi, prowadzi do głębokiego wewnętrznego przebudzenia i przekroczenia Cienia, umożliwiając nam dostęp do Darów i Shiddi.

Oto kilka pytań do kontemplacji, które mogą pomóc w zrozumieniu i pracy z 35-tym Cieniem Głodu:

1.Jakie formy Głodu odczuwam najczęściej w swoim życiu?

   – Czy są to potrzeby fizyczne, emocjonalne, duchowe, czy inne?

2. W jaki sposób próbuję zaspokoić ten Głód za pomocą zewnętrznych środków?

   – Jakie są moje najczęstsze „uzależnienia” lub „odskocznie”?

3. Czy dostrzegam cykl rozczarowania i obwiniania w moim życiu?

   – Jakie osoby lub sytuacje najczęściej obwiniam za swoje niespełnienie?

4. Jakie są moje najgłębsze lęki związane z pustką i brakiem spełnienia?

   – Co mnie najbardziej przeraża w poczuciu Głodu lub braku?

5. Jakie są moje reakcje, gdy czuję się niespełniony?

   – Czy reaguję represyjnie (poprzez tłumienie) czy reaktywnie (poprzez działanie)?

6. Czy potrafię dostrzec, jak mój Głód wpływa na moje codzienne decyzje i działania?

   – Jakie konkretne decyzje podejmuję pod wpływem tego wewnętrznego Głodu?

7. Jakie są moje doświadczenia z chwilowym spełnieniem Głodu?

   – Czy po chwilowym spełnieniu odczuwam większą pustkę i głód?

8. Czy potrafię zaakceptować swoje wewnętrzne pragnienia i potrzeby bez uciekania się do zewnętrznych środków?

   – Jakie uczucia pojawiają się, gdy próbuję to zrobić?

9. Jak mogę przekształcić swoje poczucie głodu w pozytywną energię skierowaną na wewnętrzny rozwój?

    – Jakie praktyki lub działania mogą mi w tym pomóc?

Kontemplacja tych pytań może pomóc w głębszym zrozumieniu wewnętrznych mechanizmów rządzących naszymi pragnieniami i prowadzić do bardziej świadomego i zrównoważonego życia.

Dar 35 – Przygoda.

35 Dar Przygoda, opisuje naszą głęboką transformację, która przenosi nas od stanu Głodu i niecierpliwości do stanu pełni i miłości. Przełamanie bariery Głodu to przełamanie drogi do serca, a „znak rozpoznawczy częstotliwości Daru to miłość.” Miłość jest jedyną siłą, która może zakończyć Głód 35-tego Cienia. Miłość też wywołuje produkcję serotoniny. W ten sposób energia, która była marnowana na „zewnętrzne dążenia”, zostaje uwolniona i skierowana na rozwój naszego wnętrza.

Przygoda nie polega na samej zewnętrznej eksploracji i poznawaniu świata, ale na zgłębianiu równocześnie naszej przestrzeni wewnętrznej. Polega na rozwoju świadomości, a kluczowym elementem tego rozwoju jest przejście od  życia rządzącego przez umysł i logikę do „świadomości” czucia i serca. Jest to podróż do naszej własnej natury i istoty, a miłość jest tym, co napędza tę Przygodę.

„Życie z otwartym sercem to życie w stanie przygody, gdzie miłość jest wystarczająco silna, by pokonać wszelkie lęki.”

Podsumowując, Dar Przygoda to zaproszenie do wewnętrznej podróży, w której miłość i potrzeby płynące z serca są siłą napędową, a świadomość serca jest celem. To proces, który pozwala nam wpływać na nasze przeznaczenie, rozwijając naszą wewnętrzną esencję i doświadczając jedności wszystkiego, co istnieje.

Shiddi 35 – Nieskończoność.

Shiddi Nieskończoność, związane z 35. Kluczem Genetycznym jest trudne do wyobrażenia. To tak jakbyśmy próbowali wyobrazić sobie cały wszechświat. Z jednej strony, nasz umysł, przyzwyczajony do mierzenia czasu i odległości wyobraża sobie, że jest jakaś odległość od Ziemi np. do końca wszechświata… Z drugiej strony, coraz więcej pojawia się głosów w świecie naukowym, ze czas w ujęciu kosmicznym nie istnieje, skoro nie istnieje czas to ciężko sobie wyobrazić, że istnieją również skończone odległości. Po prostu nasz obecny umysł, poziom, świadomości nie jest w stanie sobie wyobrazić, że wszechświat może być nieskończony.

Mówi się, że nasze wnętrze jest odbiciem Wszechświata, skoro tak, to prawdopodobne jest, że mamy w sobie również nieskończone możliwości, których dziś nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić. Takich jak to Shiddi, czy też każde inne.

Do czego byłby w stanie dojść człowiek, który ma nieskończone możliwości? Skoro to jest zapisane w naszych genach, warto sobie to wyobrazić. Być może eksploracja naszego wnętrza, praca z Cieniami, podnoszenie poziomu świadomości, poznawanie swoich Darów i Shiddi może nas tam doprowadzić …?  

Ps. Partnerem programowym Kodu 35 jest Kod 5, którego Cieniem jest Niecierpliwość, Dar Cierpliwość i Shiddi Bezczasowość. W Human Design

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *