Kod 56.”Co mnie rozprasza?”.18-24 Lipiec.

Kod 56 dotyczy dwóch aspektów. Zewnętrznej stymulacji i naszego głosu. Kod ten charakteryzuje osoby, które mają zdolność, by w unikalny sposób opowiadać,  wyjaśniać i interpretować fakty. Swoje i innych doświadczenia życiowe. Osoby te, to urodzeni nauczyciele i gawędziarze. Opowiadane przez nie historie potrafią  inspirować, bawić,.. ale też wywoływać trudne emocje. Ważne jest dla tych osób, by wiedzieli, że ich historie będą zapamiętane i przyjęte, gdy inni będą ich zapraszać do dzielenia się swoimi opowieściami. W przeciwnym wypadku, mogą wzbudzać znużenie lub irytację.

W I-Chng ten Kod 56 nazywa się „Wędrowiec”. Jest częścią Centrum Gardła. Wraz z Kodem 11 „Pomyslów” w  Centrum Ajnia/Mózg tworzą „Kanał Ciekawości”. Osoby mające ten Kanał w swoim profilu, mają w sobie wielką ciekawość poznawania świata. Potrafią również bardzo interesująco opowiadać o swoich odkryciach i doświadczeniach.

Kod 56 prowadzi nas od Cienia Rozproszenie, przez Dar Wzbogacenie do Shiddi Detoksykacji.

Cień 56 – Rozproszenie

Znajdujemy się pod wpływem Cienia Rozproszenia, gdy nasze zmysły (głównie wzrok i słuch), są stale zajęte, a uwaga jest nieustająco rozproszona przez wydarzenia i doświadczenia płynące ze świata zewnętrznego. W jaki sposób? Wystarczy zobaczyć, jak wyglądają ludzie w pociągu lub w autobusie. Prawie wszyscy, w pełnym skupieniu oglądają coś w telefonach.

Nieustająco, prawie przez cały dzień bombardujemy nasze zmysły. Ciągle coś oglądamy, słuchamy, śledzimy, analizujemy, czytamy, piszemy, rozmawiamy, załatwiamy, planujemy… Wszystko, co przyciąga naszą uwagę, wszystko, co skupia się na zewnętrznym świecie, kosztem naszego świata wewnętrznego, naszych emocji, uczuć, spostrzeżeń, medytacji, kontemplacji, marzeń i aspiracji. Nie widzimy świata wkoło nas, widzimy świat w TV i w necie, nasycony wiadomościami, wydarzeniami, obrazami, przeżyciami i „mądrościami innych”. Sytuacje, opinie, różne miejsca, różnych ludzi, różne kraje i kontynenty.  

Ciągłe i przesadne angażowanie naszych zmysłów sprawia, że unikamy odczuwania czegokolwiek, szczególnie własnych emocji. Funkcjonujemy na stale  podwyższonych obrotach. Często nawet, odczuwamy pewną dumę, z tego jak to bardzo jesteśmy „zalatani i zajęci”.

Cień ten objawia się u nas na różne sposoby. Może to być np. zewnętrzne lub wewnętrzne Rozproszenie.

W przypadku zewnętrznego Rozproszenia, oddalamy się od własnych uczuć, obwiniając zewnętrzny świat i innych za swoje problemy. Takie podejście utrwala w nas poczucie bycia ofiarą.

Wewnętrzne Rozproszenie zaś objawia się tym, że żyjemy w wymyślonym świecie fantazji, prawdziwego brak realnej oceny otaczającej nas rzeczywistości, co powoduje utratę z nią kontaktu. Takie podejście utrwala w nas poczucie wyobcowania.

Oba te sposoby przejawiania się Cienia 56 odcinają nas od prawdziwych uczuć i emocji. To prowadzi do utraty kontaktu z  naszymi marzeniami i aspiracjami, z naszą prawdą, z naszym celem życia.

Represyjny charakter Cienia 56 przejawia się jako utratą koncentracji i jasności, prowadząc do ogólnego poczucia rozproszenia i bezcelowości. Czujemy smutek, markotność, odrętwienie. Rozpamiętujemy trudne doświadczenia i traumy z przeszłości. Pamiętamy nasze trudne doświadczenia ale nie widzimy płynących z nich lekcji i tego, co nam miały pokazać, czego powinny nas nauczyć. Nie pamiętamy i odrzucamy to, że każda trudna lekcja to „bezcenny kamyczek” do ogródka naszego samopoznania i rozwoju.

Natomiast reaktywny charakter tego Cienia charakteryzuje się podatnością na ulotne przyjemności i powierzchowność, które wypychają głębsze potrzeby i długoterminowe aspiracje na dalszy plan. To życie w „ciągłym biegu”, hiperaktywności, stałej potrzebie ruchu, zewnętrznej stymulacji nowymi sytuacjami, relacjami, miejscami, ludźmi itp.. To unikanie zatrzymania się. Poczucia swoich emocji. Sprawdzenia w którym miejscu jesteśmy. Czego tak na prawdę potrzebujemy. Życie w biegu to nieustające Rozproszenie.

Cień Rozproszenia wyzywa nas do znalezienia równowagi między stymulacją a koncentracją, oraz do świadomego kierowania uwagi na to, co jest dla nas istotne. Co wypływa z naszego Serca.

Cień Rozproszenia można rozpoznać w sobie po następujących cechach:

  1. Ciągłe poszukiwanie nowych bodźców i doświadczeń. Osoby w tym stanie często pragną zmiany i nowych doznań. Doznania te mają na celu zapełnienie wewnętrznej pustki, kontaktu z trudnymi emocjami.
  2. Brak satysfakcji życiowej, ciągłe odczuwanie niepokoju. Osoby te często odczuwają niezadowolenie i niepokój, co prowadzi do ciągłego „przerzucania się” z jednej aktywności na drugą.
  3. Ucieczka przed teraźniejszością. W stanie Rozproszenia osoby unikają obecnej chwili, chwili spokoju, kontemplacji tego co „tu i teraz”, „szukając schronienia” w przyszłości lub przeszłości.
  4. Powierzchowne zaangażowanie. Osoby te mogą angażować się w różne aktywności, ale często na bardzo powierzchownym poziomie, nie osiągając głębszego zrozumienia ani satysfakcji.
  5. Poczucie pustki. Mimo licznych działań i doświadczeń, osoby te mogą odczuwać wewnętrzną pustkę i brak spełnienia​’.

Rozpoznanie tych cech w sobie jest pierwszym krokiem do przemiany i rozpoczęcia podróży ku Darowi Wzbogacenia i Siddhi Detoksykacji.

Dar 56 – Wzbogacenie

Zrozumienie Cienia 56-go Kodu i jego wpływu na życie jest kluczem do osiągnięcia 56-go Daru – Wzbogacenia.

Dar ten przejawia się w naszej zdolności do wzbogacania życia poprzez głębsze zrozumienie nas samych i świata wkoło nas oraz wypływające z tego świadome działanie. Ten Dar pomaga promować nasz rozwój osobisty i intelektualny. Staje się ważnym aspektem naszego życia. Pomaga prowadzić satysfakcjonujące i „znaczące życie”.

Czym jest jeszcze Dar Wzbogacenia? Oznacza akceptację teraźniejszego momentu takim, jakim jest, bez unikania trudnych uczuć i bez nadmiernej ekscytacji i stymulacji zmysłów. Dzięki temu, możemy odzyskać swoją autentyczną naturę i realizować swoje prawdziwe aspiracje i marzenia.

Wzbogacenie to umiejętność wydobywania się z Cienia ciągłego poszukiwania nowych stymulujących wrażeń i doświadczeń. To zobaczenie życia takim jakie ono jest. Ze wszystkimi pięknymi i trudnymi doświadczeniami.

Życie z tym Darem uczy nas rozróżniać, co wzbogaca naszego ducha, a co „go osłabia”. Co nas ożywia, a co nam zabiera energię życiową. Z tym Darem nie jesteśmy już ofiarami nieustającego wyścigu za stymulującymi doświadczeniami, nie żyjemy w ciągłym Rozproszeniu, ale opanowaliśmy sztukę samodyscypliny, która pozwala nam się cieszyć obecną chwilą i wybierać tylko te doświadczenia, które są dla nas ważne, które otwierają nasze serca, które dotyczą naszych relacji, naszych marzeń, oraz te, które służą wyższym celom.

Osoby z tym Darem potrafią czerpać z życia to, co najlepsze. Potrafią odkrywać radości i piękno w zwykłych czynnościach. Widzą piękno przyrody, potrafią czerpać przyjemność z codziennych czynności, z tzw. „zwykłych chwil”. Może to czasem być w kontraście do odczucia innych ludzi, dla których tzw. przyziemne czynności mogą być odbierane jak  szare i monotonne. Ale poczucie szarości i monotonii życia, to może być oznaka działania Cienia Rozproszenia.

Dar Wzbogacenia to droga do wewnętrznej transformacji, która uwalnia nas od uzależnień i przywiązań. Nie jesteśmy niewolnikami doświadczania, poszukiwania radości, przyjemności, spełnienia, osiągania celów itp. Żyjemy życiem w poczuciu równowagi. Stymulacji przeplatanych zatrzymaniem. Działania, odpoczynku, medytacji, przerw, aktywności..  

Siddhi 56 – Detoksykacja

Mistrzostwo tego Kodu odzwierciedla się w głębokiej zdolności do postrzegania świata z perspektywy życia z entuzjazmem i kreatywnością. Taka stymulacja prowadzi do poszerzonej świadomości i zdolności do cieszenia się życiem w całej jego różnorodności. Detoksykacja, czyli destylacja doświadczeń, wybieranie tych najważniejszych, jest kluczem do rozwijania bogatego i satysfakcjonującego życia.

Shiddi to opisuje najwyższy stan tego Kodu, w którym osoba jest tak głęboko zanurzona w bogactwie życia i zjednoczona z boskością, że odczuwa nieustanną ekstazę i błogość. Detoksykacja w tym kontekście nie oznacza utraty kontroli nad życiem, ale raczej stan głębokiej obecności i jedności z każdym doświadczeniem​​.

Jakie cechy charakteryzuje mistrzostwo Kodu 56?

Osoby takie czują :

  • Głęboką obecność: Są w pełni zaangażowane w chwili obecnej, czerpiąc z niej pełne zadowolenie i radość.
  • Świętość z przeżywania i doświadczania codzienności: Widzą i doświadczają boskości w codziennych, zwykłych momentach życia, czerpiąc z nich niezwykłe doznania.
  • Boską ekstazę: Odczuwają nieustanną, głęboką radość i błogość, będąc w stanie zjednoczenia z życiem i jego pięknem. Pięknem, rozumianym jako bogactwo uczuć (od tych najprzyjemniejszych, do tych najsmutniejszych). Bogactwo doświadczeń (od tych przewidzianych, do zupełnie przypadkowych i niespodziewanych). Bogactwo form, kolorów, kształtów, itp. Bogactwo takie kojarzy mi się z oglądaniem płatków śniegu. Niesamowite jest to, że jest ich w jednej śnieżnej burzy miliardy, wszystkie są idealnie symetryczne a jednocześnie każdy ma inny kształt.
  • Autentyczność: Żyją w zgodzie ze sobą, czerpiąc radość z bycia autentycznym i prawdziwym.

Osoby osiągające poziom Shiddi Kodu 56 nie tylko żyją w poczuciu wewnętrznego spokoju i satysfakcji, ale również inspirują innych swoim przykładem, obecnością i opowieściami. Ukazują, jak życie może być pełne znaczenia, głębokiej radości i smutku, wszystkich wymiarów i smaków. W końcu jeśli Bóg, Absolut, Stwórca, Ewolucja (każdy może mieć tu własny model postrzegania świata) stworzył wszechświat i życie, to czy nie jest on doskonały, taki właśnie, jaki w tej chwili jest?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *