Kod 19.”Współzależność czy Wrażliwość”.29 styczeń – 3 luty.

Kod 19 dotyczy naszej wrażliwości emocjonalnej i odgrywa kluczową rolę w relacjach międzyludzkich. Osoby z tym Kodem starają się zaspokoić swoje materialne i emocjonalne potrzeby budując relacje. Osoby z tym Kodem są niezwykle wrażliwe na zmiany energii emocjonalnej, w ich relacjach. Wrażliwość ta obejmuje również zmysł dotyku, np. osoby te często potrzebują specyficznych, miękkich tkanin, aby czuć się komfortowo. Dodatkowo, Kod 19 ma związek z naszą relacją z pożywieniem i naszą wrażliwość podniebienia, umożliwiając rozróżnianie subtelnych różnic w smaku i konsystencji jedzenia. Energia Kodu 19 tworzy również silne połączenie z energią zwierząt, dając możliwość odczuwania również ich emocji.

Cień Dar i Shiddi opisuje trzy stany relacji międzyludzkich: Cień Współzależność,  Dar Wrażliwość i Shiddi Ofiarę.

Cień Współzależność

Cień Współzależność to niezdrowy wzorzec relacji, w którym polegamy na zewnętrznych osobach, często autorytetach (np. partnerzy, rodzice, dzieci, przyjaciele)  w celu zaspokojenia swoich własnych niespełnionych, uświadomionych lub nie, potrzeb emocjonalnych. Przejawia się to jako potrzeba utrzymania toksycznej relacji, często prowadząca do manipulacji i dramatyzmu. Represyjna natura współzależności często przybiera formę trzymania się relacji, nawet jeśli one są toksyczne i trudne, z obawy przed byciem samotnym.

Nasze relacje jako szansa na uzdrowienie naszych Cieni i naszych Ran.

Musimy mieć świadomość, że wszystkie nasze relacje, szczególnie te bliskie, mają na celu pomóc nam uleczyć nasze rany z dzieciństwa, nasze Święte Rany, z którymi się rodzimy. Kluczowe jest, by przyjrzeć się dynamice tych relacji. Jakie emocje wnoszą te relacje do naszego życia? Czy nas wzmacniają czy niosą negatywne emocje. Czy to co dajemy i to co otrzymujemy jest w równowadze? Czy jesteśmy w stanie zaakceptować nasze relacje i osoby z tych relacji takie jakie są, bez oczekiwań, bez projekcji, widząc te osoby takie jakie prawdziwie są, a nie takie jakie byśmy chcieli by były.

Nasze relacje to prawdziwa szkoła życia dla nas. Ucieczka z relacji, zostawienie partnera, bez dogłębnego poznania całej dynamiki tej relacji, tego co nas do niej przyciągnęło, przejście przez własną pracę z Cieniami związanymi z relacją (w tym z własną Świętą Raną) to zmarnowana szansa na własne uleczenie. Często się zdarza, że kolejny partner, niesie identyczną lekcję, w wielu przypadkach jest ona trudniejsza, lub nawet bardziej dramatyczna (tzw. syndrom żony alkoholika – ten następny mąż miał być taki porządny, a nie dosyć, że to alkoholik, to jeszcze przemocowy)… Tak się objawia Cień Współzależności w ekstremalnym wymiarze.

Warto mieć świadomość, że Ziemia i nasze życie to rodzaj „szkoły”. Rodzimy się by doświadczać, rozwijać się, rosnąć, stawać się niezależnymi, zrozumieć „dynamikę tego Świata”. Zanim się rodzimy, wybieramy swoje życia, doświadczenia, główne osoby, z którymi musimy coś przeżyć, umawiamy się na konkretne przeżycia i sytuacje. Cały mechanizm pięknie opisany jest w książce „Wędrówka dusz”. Bardzo ją polecam. Książka tłumaczy „nasz świat”, nasze doświadczenia, sens lekcji życiowych, uzależnień i współzależności. Wszystko to, to nasza droga do zrozumienia, do podniesienia wibracji, wyjścia z Ceni, osiągnięcia Darów i Shiddi.

Oto kilka pytań, które mogą pomóc rozpoznać u siebie Cień Współzależności:

1. Czy często czuję, że potrzebuję aprobaty innych, aby czuć się wartościowym lub spełnionym?

   – Zastanów się, czy Twoje poczucie własnej wartości zależy od opinii innych osób.

2. Czy mam trudności z podejmowaniem decyzji bez wsparcia lub porad innych?

   – Oceń, czy czujesz się niepewnie lub bezradnie, kiedy musisz podjąć samodzielnie ważne decyzje.

3. Czy często staram się zadowolić innych, nawet kosztem własnych potrzeb i pragnień?

   – Przeanalizuj, czy często rezygnujesz z własnych priorytetów, aby spełniać oczekiwania innych.

4. Czy odczuwam silny lęk przed byciem samotnym lub odrzuconym?

   – Pomyśl, czy strach przed samotnością wpływa na Twoje zachowanie w relacjach z innymi.

5. Czy zdarza mi się używać poczucia winy, manipulacji lub dramatyzmu, aby utrzymać relację?

   – Zastanów się, czy czasami stosujesz te strategie, aby zapewnić sobie uwagę i wsparcie od innych.

6. Czy często czuję się emocjonalnie wyczerpany lub przytłoczony przez potrzeby innych ludzi?

   – Oceń, czy obciążenie emocjonalne związane z dbaniem o innych wpływa negatywnie na Twoje samopoczucie i zdrowie.

Dar Wrażliwości

Dar Wrażliwości dotyczy przede wszystkim relacji ze sobą samym. Prawie wszyscy pochodzimy z rodzin, które nie zapewniały nam takiego wsparcia, jakiego potrzebowaliśmy w dzieciństwie. Zobaczenie siebie w prawdziwym świetle. Zobaczenie swojego własnego wewnętrznego dziecka, zobaczenie jego potrzeb. Zajecie się nimi. Bycie wrażliwy i opiekuńczy w stosunku do siebie.

Zobaczenie swoich Cieni, swoich Darów, swoich wyzwań i obszarów gdzie czujemy się spełnieni. Zobaczenie swoich potrzeb, bycie ze sobą szczerym. Czy moje potrzeby rzeczywiście są spełniane, czy odkładane na przyszłość? Jeśli potrzeby dotyczą relacji, to czy potrafię o nich rozmawiać i je komunikować?

Wrażliwość w relacjach z innymi

Wrażliwość w relacjach oznacza osiągnięcie zdrowej emocjonalnej niezależności, która pozwala na dostrojenie się do energii otoczenia i innych ludzi bez bycia przytłoczonym. Jest to stan, w którym można czerpać energię z obecnej chwili, zamiast poszukiwać jej w współzależnych relacjach.

Jesteśmy w relacji, bierzemy z niej, ale też dajemy. Dbamy o zaspokojenie własnych potrzeb, pomagamy innym zaspokajać ich potrzeby. Wymiana energii między stronami relacji jest utrzymana w równowadze. Oczywiście mogą być okresy, gdy szale się przechylają, ale po jakimś czasie wracają do równowagi. Możemy być w bardzo głębokiej relacji, ale ciągle jest ona w pewien sposób „niezależna”. Nasz humor i samopoczucie nie zależą od stanu emocji drugiej strony.

Gdy np. druga strona np. przeżywa ciężkie chwile, jesteśmy z nią, dajemy nasze wsparcie, jeśli jesteśmy poproszeni o pomoc, staramy się pomóc, ale nie jesteśmy przytłoczeni stanem drugiej osoby.  

Wrażliwość na życie zwierząt, naszą dietę i pożywienie

Dar Wrażliwości często przejawia się jako wrażliwość dotyczące życia zwierząt i w tym kontekście tematu naszego pożywienia i diety. Wrażliwość na życie zwierząt, często prowadzi do wegetariańskiej lub wegańskiej diety.

Shiddi Ofiara

Ofiara to najwyższy stan relacji, gdzie rezygnujemy z własnej niezależności na rzecz wyższej wizji i harmonii w związku lub z innymi istotami. To akt pełnego oddania się kolektywowi, prowadzący do głębokiego połączenia i wzajemności ze wszystkim, co żyje.

Ofiara niższej energii na rzecz wyższej

Ofiara powinna się zacząć od wymiaru indywidualnego. Chodzi o relację ze sobą samym, a szczególnie poświęcenie jakiegoś swojego niższego aspektu na rzecz wyższego aspektu.

Gdy przyjrzymy się sobie, każdego dnia możemy zauważyć swoje zachowania, które są oparte o niskie energie i wibracje (np. nasze uzależnienia, nasze zaniedbania itp.) miejsca, które wiemy, że możemy i powinniśmy w sobie poprawić. Możemy wtedy złożyć z nich ofiarę na rzecz „wyższego dobra” lub czegoś na czym nam bardzo zależy. Np. nie jem tego co mi nie służy a zamiast tego poćwiczę lub pójdę na spacer. Np. nie będę spędzał czasu w internecie a zamiast tego spędzę więcej czasu z dziećmi itp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *